AZair – a legprofibb és leghasznosabb fapados repülőjegy kereső

Ha már olvastál repjegy keresésről nálunk, akkor tudhatod, hogy a flexibilitás a legfontosabb tényező. Minél rugalmasabb valaki a dátumok, átszállások, repülési idő, és nem beszélve a célállomás tekintetében, annál jobb jegyeket találhat magának. Éppen ezért olyan hasznos és szerintem abszolut hiánypótló az AZair fapados repülőjegy kereső oldala.

Az oldalon pofon egyszerűen, a lehetőségeket maximálisan személyre szabva tudod a számodra legjobb repülőjegyet megtalálni.
Az egyetlen hátránya, hogy csak a fapados járatokra tud keresni, de ne legyünk telhetetlenek, ez is hatalmas dolog.

Az oldalt az alábbi linken érheted el magyar nyelven: http://www.azair.eu/?lang=hu

Az AZair két nagy előnye a szuper flexibilis naptár és a multilokációs Honnan-Hova kiválasztás. Kezdjük az utóbbival.

Honnan hova?

A legtöbb repülőjegy kereső elég statikus, ahol egysszerűen az indulási és célállomást lehet csak megadni. De mi van akkor, ha mi abban se vagyunk biztosak, hogy honnan hova menjünk? Leutaznál például Debrecenbe, ha onnan 30e forinttal olcsóbb a jegy? Ugye, hogy igen! Vagy mondjuk, ha dél Spanyolországba szeretnél menni, akkor ragaszkodsz ahhoz, hogy Málagába repülj, miközben 300 kilométeres körzetben több alternatív repülőtér is van, ahova esetleg fél vagy harmad áron, esetleg jobb időben tudnál eljutni? Ugye, hogy nem!

Itt jön rendkívül jól a multi-lokáció opció, ami nem egy egyedi dolog, mert több más oldal is próbálkozott már vele, igaz nem ilyen hatásosan. A pelikan.hu oldalon van a mutli indulási hely, ahova Budapest mellé ki lehet választani Bécset és Pozsonyt is. Vagy a Google Flights-nak van olyan opciója, hogy konkrét város helyett országra, vagy akár egész régióra tudsz keresni, mint célállomás. Ezek az opciók viszont külön-külön működnek, kombinálva nem. Az AZair-nek viszont sikerült kombinálnia a kettőt.

Multi lokáció megadása, mint indulási hely az AZair oldalán

Indulási helynek tudsz Budapest mellé közeli reptereket is hozzáadni, célállomásnak pedig régiót, országot, sőt akár az egész világot a “MINDEGY HOVA UTAZOK” bekattintásával.

a Honnan Hova mezők kitöltött állapotban az AZair kereső oldalon

Mettől meddig hány napra?

Már az előző funkció is szuper hasznos tud lenni, de az igazán király dolog itt, a dátum választásnál kezdődik, a “Legolcsóbb repülőjegy adott időszakban” alatt.

  • Legkorábbi indulás és legkésőbbi visszaút beállítása
    Igazodni szeretnél a gyerek nyári szünetéhez? No problem!
  • Min és max napok beállítása
    Kimennél valahova pár napra, de az se baj, ha egy hét lesz belőle? No problem!
  • Indulási és érkezési napok beállítása
    Nem szeretnéd a hétvégén elpazarolni és mondjuk vasárnap vagy hétfőn indulni? No problem!
  • és a többi szokásos időpont csúszka állítás, de ez már sok helyen van arra az esetre, ha nem szeretnél korán kelni :)
a szuper flexibilis dátum választó az AZair fapados repjegy kereső oldalon

Ahogy ti is látjátok, ezekkel a beállításokkal maximálisan testre lehet szabni a keresést.

Külön előny még, hogy a kereső légitársaság független, amivel simán lehet olyan repülőjegy kombinációt találni, amit én Barcelonába utazáskor szoktam alkalmazni, hogy egyik légitársasággal megyünk reggel, másik légitársasággal jövünk haza este.
Itt az a koncepció is megdől, miszerint fapados jegyeknél az oda és vissza járatot külön keressük. (Amíg a jegyeket csak a fapados járatok saját oldalain tudtuk, addig nem volt érdemes oda-vissza kombinációra keresni, mert nagyon gyakran előfordult, hogy egy másik légitársaságnak kedvezőbb – akár pénzben, akár időben – járata volt vissza útra.)

A találatokat aztán a kereső egy egyszerű, és rövid idő után könnyen áttekinthető táblázatba rendezi nekünk, amit lehet dátum, napok száma, indulási idő, átszállások száma ÉS természetesen árak szerint rendezni. A találatokat különböző pénznemekben, euróban, dollárban, de akár forintban is lehet listáztatni.

Foglalni az oldalon nem lehet, az AZair csupán keresésre használható. Azt kötelező elmondani, hogy természtesen az oldal nem vállal felelősséget a listázott árakért, de eddig én még hibás árral nem találkoztam.

A kinézett repülőjegyet aztán a fapados légitársaság saját oldalán érdemes megvásárolni, ahol nagyon figyeljetek az alábbi dolgokra:

  • Bőrönd méret! A légitársaságok nagyon szigorúan veszik a bőrönd méreteket. Erről egy korábbi cikkemben itt olvashatsz: https://utazgatok.hu/utazasi-tippek-tanacsok/tippek-repulojegy-vasarlashoz/
  • Szükséged van extra szolgáltatásokra? A légitársaságok a vásárlás folyamán megpróbálnak neked különböző extra szolgáltatásokat eladni, mint például transzfer, nagyobb lábtér vagy biztosítás. Gondold végig, hogy valóban szükséged van-e ezekre a szolgáltatásokra és hogy milyen alternatíva van. Én személy szerint ezt a független utasbiztosításokat összefoglaló oldalt ajánlom. További részletek itt: https://utazgatok.hu/utazasi-tippek-tanacsok/utas-biztositas-kedvezmeny/
  • Kézi poggyász és az elsöbbségi beszállás. Az egyetlen extra szolgáltatás, amire esetleg szükséged lehet, az az elsőbbségi beszállás, mert bizonyos légitársaságoknál csak azzal viheted fel nagyobb méretű kézipoggyászodat a fedélzetre. Ezek a szabályozások folyamatosan változnak, érdemes ezekről tájékozódnod a légitársaságok vagy az utazómajom weboldalán.

Remélem ezután ti is használjátok az AZair fapados repjegy keresőt. Ha sikerült egy jó jegyet kifogni, írjátok meg nekünk!

Hozzászólások:

  • Szánthó Ferenc szólt hozzá:

    T. Cím!
    Az Önök oldalán foglaltam repülőjegyet , és a kiwi lépett be a foglalásba. A foglalást követően olvastam egy cikket, hogy a Raynair nem fogadja el a kiwi által kiállított beszálló kártyát. Igaz ez a dolog? Ha így van, miért nem törlik az oldalukról ezt a megtévesztő lehetőséget? Várom szíves válaszukat.

    • András válaszolt:

      Kedves Ferenc,
      itt egy félreértésről lesz szó, mert a mi oldalunkon nem lehet repülőjegyet foglalni.
      Mi csak cikkeket publikálunk arról, hogy nekünk mi működik, szerintünk hol és hogyan érdemes repülőjegyet keresni, foglalni. Esetleg van 1-2 link konkrét web-oldalra, ahol ezeket el lehet végezni.
      Arról, hogy a Ryanair nem fogad el bizonyos beszálló kártyákat, szintén nincs ismeretem, de persze ettől még előfordulhat.
      Emlékeim szerint nem írtunk ilyen lehetőségről, de ha mégis, kérem írja meg a pontos URL-t és felülviszgáljuk, ha hiba van javítjuk.

Szólj hozzá Te is!

Az e-mail címed nem fog sehol publikusan megjelenni.